وقتی زلزله آمد بازهم درسش را ادامه داد

Back to تازه ترین داستان ها

وقتی زلزله آمد بازهم درسش را ادامه داد

آیت الله حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی با وقوع زلزله در بین درس خارج فقه خود با قرآئت ایه ۴۱ سوره فاطر درس خود را ادامه داد.
.
زلزله ۶ ریشتری که بطور مداوم مشهد را شدیدا لرزاند در بین درس خارج فقه ایت الله مصطفی اشرفی شاهرودی اتفاق افتاد و ایشان با آرامش به درس خود ادامه داد.
.
🌱در زمان زلزله آیت الله اشرفی شاهرودی با آرامشی خاص که در چهره استادش مرحوم امام خمینی دیده می شد گفت: مثل اینکه زلزله است و در این هنگام بر بالای منبر آیه ۴۱ سوره فاطر را سه بار قرائت کرد و دوباره به درس خود ادامه داد.
.
🌱وی در پایان زلزله خطاب به دوسه نفر از شاگردانش که ابتدای زلزله قصد ترک شبستان بزرگ زیر گنبد مدرسه آیت الله خوئی را داشتنند اما با دیدن آرامش استاد منصرف شدند و در جای خود نشستند با حالت مزاح گفت: کجا می خواستید فرار کنید و با خنده ای درس خود را ادامه داد.
.
در پایان درس شاگردان آیت الله اشرفی به امامت وی نماز آیات را ادا کردند.
.
🌱گفتنی است آیه خوانده شده در زمان زلزله توسط ایت الله اشرفی شاهرودی در روایتی از امام رضا(ع) به نقل از پدرشان امام موسی کاظم در جلد دو کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال صفحه ۱۵۲ آمده است که می فرماید: « لَمْ یَقُلْ أَحَدٌ قَطُّ إِذَا أَرَادَ أَنْ یَنَامَ إِنَّ اَللّهَ یُمْسِکُ اَلسَّماواتِ وَ اَلْأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ کانَ حَلِیماً غَفُوراً َیَسْقُطَ عَلَیْهِ اَلْبَیْتُ.» امام رضا از پدرش علیهما السلام روایت کرده که فرمود: تاکنون کسی آیه «همانا خدا آسمان ها و زمین را نگاه می دارد تا نیفتند و اگر بیفتند بعد از او هیچ کس آنها را نگه نمی دارد؛اوست بردبار آمرزنده» را هنگام خواب تلاوت نکرده جز آنکه هرگز خانه بر سرش فرو نریخته است.

 

*****

منبع:

طلبه تودی اینستاگرام

 

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to تازه ترین داستان ها