اهداء نامه امام علی به رئیس جمهور اروگوئه

Back to تازه ترین داستان ها
اهدا نام امام علی به رئیس جمهور اروگوئه

اهداء نامه امام علی به رئیس جمهور اروگوئه

۱۸ سال طلبه حوزه علمیه قم بوده است. دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خواند و درس مورد علاقه اش هندسه بود به ویژه هندسه فضایی. هیچ وقت هم نمره هندسه زیر ۲۰ نگرفت. علاوه بر حوزه، کارشناسی حقوق قضایی اسلامی را طی کرده و کارشناسی ارشد هم در رشته حقوق جزا و جرم شناسی قبول شد، اما به گفته خودش، خوشبختانه نرفت و درگیر کارهای مهمتری شد. در مدت تحصیل حوزوی هم کارهای علمی زیادی انجام داد. الان هم درس حضرات آیات جوادی آملی و سبحانی را شرکت می کند. وی ۳۷ سال دارد و آن کار مهمترش  اینکه زبان اسپانیایی فراگرفته و شروع به امر تبلیغ دین در آمریکای جنوبی کرده است. او با همسرش به کشورهای مختلف آمریکای لاتین سفر می کند و اسلام را تبلیغ می کند. او حتی به دیدار رئیس جمهور اروگوئه هم رفته و نامه حضرت علی علیه السلام را به او هدیه کرده است. این روحانی موفق حرف های جالبی برای گفتن دارد:

شیرین ترین خاطره من دیدار با رئیس جمهور کشور اروگوئه در منزل شخصی اش بود. حدود یک ساعت در منزلش بودم و نیم ساعت با وی درباره اسلام صحبت کردم. وی کافر است اما دیدار بسیار مؤثری بود. در این دیدار نامه حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر به زبان اسپانیایی را به ایشان هدیه کردم و توضیحاتی دادم. خیلی تحت تأثیر نامه قرار گرفت. حتی در سخنرانی هایش از بخش هایی از این نامه استفاده کرده است. حتی به خبرنگاران و شخصیت های مختلف توصیه کرده که این نامه را بخوانند.

همچنین وی از سختی های زندگی در خارج برای کسانی که سبک زندگی اسلامی برای آنها مهم هست نیز خاطرات زیادی دارد:

آمریکای لاتین فضای خاص خودش را دارد. اروپا نیست، آسیا هم نیست. بازار مسلمانان وجود ندارد. مغازه اسلامی و جنس حلال به معنای خاصش آنجا نیست لذا محدودیت زیاد است. حتی در برخی کشورها نان را با روغن خوک درست می کنند، یعنی نان حلال هم کم پیدا می شود. لذا شرایط عادی نیست. یادم می آید یک بار با خانمم به شهری مسافرت کردیم و سه ساعت در خیابانها گشتیم تا بتوانیم غذایی برای خوردن پیدا کنیم.[۱]

 

 

[۱] ماهنامه حلقه وصل، سال اول، شماره هشتم، آبان ۹۲، صفحه ۷۶

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back to تازه ترین داستان ها